Drzwi warte zamontowania w naszym domu

Można sobie śmiało powiedzieć, że dom bez drzwi jest wręcz jak las bez drzew, dlatego wykańczając gniazdko dla naszej rodziny, trzeba starannie dobierać ten ważny element wyposażenia. Dotyczy to oczywiście zarówno drzwi zewnętrznych do domu, jak i drzwi wewnętrznych, dających tak potrzebne poczucie dyskrecji.

Stylowe i praktyczne drzwi wewnętrzne.

Niezależnie z ilu pomieszczeń składa się nasz dom lub mieszkanie, trzeba w wejściu do każdego z nich zamontować odpowiednie drzwi wewnętrzne. Ceny ich nie są wygórowane i nawet kiedy będziemy musieli kupić kilka sztuk, nie powinno to być zbyt kosztowną inwestycją. Nie warto też kierować się aktualnie panującym trendem zalecającym montowanie drzwi wewnętrznych jedynie w łazience, inne pomieszczenia zostawiając otwarte.

Możemy wybierać spośród wielu ich rodzajów, różniących się rozmiarami, materiałem, z jakiego zostały wykonane, a nawet ilością skrzydeł czy sposobem otwierania. W najbardziej komfortowej sytuacji są właściciele przestronnych domów o dużym metrażu, co daje im możliwość zamontowania drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych, często z oszkleniem, które podkreśli wygląd salonu, holu czy jadalni. Są one najczęściej zrobione z litego drewna, które nie wymaga malowania, a unikalny układ słojów wystarczy wydobyć lakierem bezbarwnym. Drzwi drewniane wewnętrzne to ponadczasowa klasyka, która zawsze jest modna i pasuje praktycznie do każdego stylu urządzenia wnętrza. Zadowoli w pełni miłośników minimalizmu, a ilość wzorów nowoczesnych drzwi wewnętrznych z drewna może przyprawić o ból głowy. Usatysfakcjonowani będą też zwolennicy tradycyjnych mebli w swoich domach, mogą bowiem dobrać do nich tradycyjne, bogato zdobione, nierzadko rzeźbione drzwi wewnętrzne drewniane, zrobione z tak szlachetnych gatunków, jak dąb czy mahoń.

Ochrona przed chłodem i złodziejami.

W przypadku drzwi wejściowych zewnętrznych, ich wygląd nie ma już tak dużego znaczenia. Muszą co prawda być estetyczne i komponować się ze stylem architektonicznym budynku i jego kolorystyką, ale najważniejsza jest ich szczelność i wytrzymałość na uszkodzenia. Za to pierwsze odpowiada gruba warstwa izolacji termicznej, styropianu czy wełny mineralnej, którą najdziemy zarówno w tanich drzwiach zewnętrznych pcv, jak i droższych, ale bardziej solidnych drzwiach zewnętrznych stalowych lub aluminiowych. One gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki wyjątkowo mocnej konstrukcji z metalowych profili pokrytych grubą na kilka milimetrów blachą zabezpieczoną przed korozją, powleczoną też laminatem lub okleiną drewnopodobną. Kupując jeden z dostępnych na naszym rynku modeli drzwi zewnętrznych antywłamaniowych, mamy pewność, że są one atestowane i objęte wieloletnią gwarancją oraz całodobowym serwisem producenta. Oczywiście można też kupić różne rodzaje drzwi zewnętrznych drewnianych. Ceny będą niższe niż tych metalowych, a lite, grube drewno, wzmocnione stalowymi kątownikami oprze się każdej próbie wyłamania. Jaki konkretnie typ wybierzemy, zależy już od naszych preferencji i możliwości finansowych, ale nawet kupno drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych nie będzie zbyt dużym wydatkiem.

admin